Dariusz Stefaniuk ostro o podwyżkach Litwiniuka i Chilewicza: będę bronił mieszkańców przed niesprawiedliwością

Wczoraj informowaliśmy o planowanych podwyżkach cen czynszów, które czekają mieszkańców lokali komunalnych należących do miasta, czyli do ZGL. Od nowego roku mieszkańcy zapłacą za czynsz 2 razy więcej! To skandal

Obszernego komentarza w sprawie podwyżek w ZGL udzielił nam Poseł Dariusz Stefaniuk.

– Dzisiaj lokatorzy ZGL płacą za pączki które w kampanii wyborczej pana Litwiniuka roznosił pan Chilewicz. Przypadkowy człowiek został prezesem jednej z najważniejszych spółek miejskich za grube pieniądze tylko dla tego, że jest kumplem prezydenta. To pokazuje jak układ, który stworzył Litwiniuk niszczy nasze miasto. Niekompetentni prezesi, którzy mają w pogardzie mieszkańców a liczy się tylko lizusostwo i służalczość wobec ratusza – powiedział Stefaniuk.

Były prezydent ostro ocenił kompetencje obecnego szefa ZGL.

– Pan Chilewicz przed objęciem kierownictwa w ZGL był pracownikiem hotelu przy trasie E30. Czy to są kompetencje pozwalające zarządzać spółką, która ma największy majątek lokalowy w mieście? Kolejną kwestią jest zatrudnienie przychylnych dziennikarzy w miejskich spółkach. Nie jest przecież tajemnicą, że pewna dziennikarka „Podlasianina” ma etat w ZGL, by zapewnić sobie w spółce składki i pół pensji. Może tutaj panowie Chilewicz i Litwiniuk powinni poszukać oszczędności?- pytał Stefaniuk.

Poseł przypomniał również kompromitację ZGL w sprawie murawy na bialskim stadionie.

– Przypomnę również, że to ZGL zajmuje się murawą na stadionie tak fatalnie ocenioną przez Zarząd MKS Podlasie i mieszkańców. Dwa lata pracy nad boiskiem i wydane prawie 4,5 mln złotych w bezwartościowy obecnie obiekt. Czy tracąc tam pieniądze spółki, w inwestycji która jest kompromitacją jego szefa Litwiniuka, dzisiaj chce ściągać pieniądze od najuboższych mieszkańców naszego miasta? Jest to wstyd i jawna niesprawiedliwość. Jako poseł w najbliższych dniach spotkam się z mieszkańcami tych lokali i z pewnością wspólnie z radnymi miasta z klubu PiS będziemy ich bronić. Najpierw uzależnienie cen śmieci od wody, potem usilne podwyższanie stawek za usługi komunalne, wreszcie czynsze dla najuboższych. Ten dyktat musi się skończyć – dodał parlamentarzysta

Czytaj także:

Wspaniałe życie kolegów prezydenta Litwiniuka – ile zarabia Wojciech Chilewicz