Nastolatek przestraszył się policji i narkotyki schował w majtki

Parczewscy kryminalni zatrzymali do kontroli bmw, którym jechał 19-latek ze swoim 16-letnim pasażerem. Nerwowe zachowanie nastolatków wzbudziło podejrzenia mundurowych. Jak się szybko okazało, mężczyźni posiadali narkotyki. 19-latek zabronione substancje miał ukryte w kieszeni spodni, a 16-latek – w swojej bieliźnie.

W sobotę w godzinach wieczornych parczewscy kryminalni w miejscowości Glinny Stok zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Nerwowe zachowanie 19-letniego kierowcy z gminy Parczew oraz jego 16 – letniego pasażera skłoniło funkcjonariuszy do pewnych podejrzeń. Ja się okazało, przeczucie ich nie myliło. W trakcie przeszukania pojazdu oraz kontroli osobistej mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili przy nich narkotyki.

Zaskakujące było miejsce ich ukrycia. Dwa woreczki strunowe z zawartością kryształu 19-latek miał ukryte w kieszeni spodni. Z kolei poporcjowane woreczki z suszem konopi i substancji psychoaktywnych w postaci pochodnych amfetaminy i mefedronu, 16 -latek miał schowane w bieliźnie.

– Wkrótce ta sprawa będzie miała finał w sądzie. Kodeks karny za popełnione przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 16 latek za swój wybryk odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich – wyjaśnia starszy sierżant Ewelina Semeniuk z parczewskiej komendy.