Kolejna kompromitacja Tuska. To jego teściowa decyduje o losach PO?

Donald Tusk w czwartek zorganizował czat z internautami, gdzie musiał się zmierzyć z pytaniami na temat bieżących spraw, w tym m.in. dalszego losu polityków PO, którzy wzięli udział w imprezie u Roberta Mazurka. W pewnym momencie były premier zaskoczył wszystkich, kiedy wyjął telefon komórkowy, aby odczytać wiadomość od swojej teściowej, która doradziła mu co zrobić w tej sprawie.

Przypomnijmy. Kilka dni temu „Fakt” ujawnił zdjęcia z imprezy urodzinowej Roberta Mazurka, na których widać polityków różnych opcji politycznych. Fotografie przedstawiały kilku posłów PiS, PO oraz PSL, którzy wspólnie bawili się na uroczystości zorganizowanej przez znanego dziennikarza. Zdjęcia wywołały szereg kontrowersji, zwłaszcza po stronie skrajnego elektoratu opozycji, który nie był w stanie zaakceptować faktu wspólnego biesiadowania z politykami ugrupowania rządowego. Fotografie wzbudziły także gniew Donalda Tuska, który wezwał Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka (uczestników wydarzenia) na dywanik.

Szef PO odniósł się do całej sytuacji podczas czatu z internautami. Były premier nie krył rozczarowania z powodu zachowania polityków jego ugrupowania, którzy opuścili posiedzenie Sejmu i wspólnie imprezowali z politykami PiS-u.

– Każdy kto chce ze mną współpracować na rzecz uwolnienia Polski od PiS, musi bardzo serio to wszystko traktować – mówił Tusk, który nie stronił od porównań militarnych w kontekście rywalizacji z formacją Jarosława Kaczyńskiego.

Tusk został zapytany również, czy otrzymał zaproszenie od Roberta Mazurka. Polityk przyznał, że nie, ale niezależnie od tego i tak by się nie pojawił na jego urodzinach. Jak sam przyznał stara się dobierać towarzystwo bardzo starannie.

Na sam koniec Tusk wyjął telefon, aby odczytać wiadomość, jaką wysłała mu jego teściowa.

– Donku, wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po twojej stronie; nie powinni tak się zachować, ale nie pozbywaj się ich. Już i tak sporo ludzi PO odeszło za twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuje. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią. Pozdrawiam cię serdecznie, Twoja stara doradczyni – przeczytał Donald Tusk.

więcej na stefczyk.info