Już jest. Wspaniały kompleks sportowy przy szkole w Tucznej otwarty!

 

 

 

 

Dla chcącego, nic trudnego. W Tucznej otwarto właśnie nowe boiska przy zespole szkolno-przedszkolnym. Nowy kompleks sportowy robi ogromne wrażenie – to m.in. pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią i z trybuną na ok 300 miejsc, boisko do koszykówki i kort. Całość inwestycji kosztowała 1,5 miliona złotych z czego 800 tysięcy przekazało Ministerstwo Kultury i Sportu.

W otwarciu boisk w Tucznej uczestniczył m.in. poseł Dariusz Stefaniuk, który zapewnił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zawsze będzie wspierał wszelkie inicjatywy wspierające rozwój młodych ludzi w Polsce Wschodniej.

– Gratuluje Panu wójtowi Zygmuntowi Litwiniukowi i Pani dyrektor Urszuli Rzątkowskiej świetnego projektu, który został doceniony przez ministerstwo. To jest kompleks, którego Tucznej może pozazdrościć wiele innych szkół. Cieszę się, że nasze dzieciaki z Tucznej będą mogły ćwiczyć w takich warunkach. Jestem przekonany, że boisko stanie się ważnym miejscem dla całej gminy. Tu będą odbywały się różne imprezy, nie tylko sportowe ale też kulturalne. Miejsce z pewnością będzie tętniło życiem – mówił w rozmowie z naszym portalem poseł Dariusz Stefaniuk.

Po oficjalnej części otwarcia i poświęcenia areny sportowej przez proboszcza parafii katolickiej i prawosławnej, na wszystkich uczestników czeka zabawa do późnego wieczora. Będą koncerty, regionalne przysmaki i występy teatralne.