Mobilny rentgen skuteczny

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt blisko 4,8 tys. paczek papierosów. Ujawnienie miało miejsce na terminalu w Koroszczynie. 

Funkcjonariusze komórki realizacji z Białej Podlaskiej poddali skanowaniu urządzeniem RTG jeden z zestawów ciężarowych wjeżdżający z Białorusi. Zgodnie ze zgłoszeniem pojazd nie przewoził żadnego ładunku. Funkcjonariusze postanowili jednak to sprawdzić. I jak się okazało słusznie.

Obraz ze skanera uwidocznił anomalie w podłodze naczepy.

Szczegółowa rewizja zakończyła się ujawnieniem blisko 4,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 71 tys. zł.  Nielegalne wyroby, zgodnie ze wskazaniem urządzenia RTG, ukryte były  w specjalnie przerobionej podłodze naczepy. Kierujący pojazdem, 41-letni obywatel Białorusi, nie przyznał się do próby przemytu. Zarówno papierosy, jak też przystosowana do przemytu naczepa zostały zajęte  do postępowania.

– Tym razem skuteczny w udaremnieniu przemytu okazał się mobilny pojazd skanujący. Ten specjalistyczny sprzęt został przekazany lubelskiej KAS w czerwcu 2021 r. i jak widać była to trafiona inwestycja – wyjaśnia Michał Deruś rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie