Pojechali w rajdzie, by uczcić naszą niepodległość

W sobotę 25 września odbył się, zorganizowany przez radzyński MOSiR oraz RGR I LO i Przyjaciele, Rajd Rowerowy „Leśnym Szlakiem Niepodległości. Kopiec Marszałka Józefa Piłsudskiego w Brzozowicy Dużej”. Pogoda dopisała, chociaż deszcz ciągle wisiał w powietrzu. Do Brzozowicy poszło wszystko zgodnie z planem. Radzyń – Płudy – Jaski – Główne – Lipniaki – Olszewnica – Sokule – Brzozowica Duża z bardzo ciekawą ścieżką historyczno-przyrodniczą, której głównym punktem jest kopiec Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jest tak też miejsce na odpoczynek i właśnie tam zrobiliśmy dłuższą przerwę na grochóweczkę, ciastka i kawę ufundowane przez MOSiR dzięki pomocy finansowej firmy drGerard, za co gorąco dziękujemy. Po kilku godzinach jazdy taki posiłek to skarb.

W drodze powrotnej już nic nie było zgodnie z planem. Przejeżdżaliśmy niedaleko Uroczyska Baran i tak po prostu postanowiliśmy tam zajrzeć, po raz kolejny zresztą. Poza tym miejsce to wpisywało się w klimaty niepodległościowe. I zawsze robi niesamowite wrażenie. Przez liczne remonty dróg w lesie musieliśmy szukać tej najlepszej. No i znaleźliśmy się niedaleko kaplicy Św. Antoniego w Turowie, co było równoznaczne z wizytą w tym miejscu. Jest to także miejsce najczęściej odwiedzane przez nasze wspólne wycieczki. Udało się także znaleźć w miarę dobrą drogę z Turowa do Płudów.

Miejmy nadzieję ze pogoda jesienna nie przejdzie szybko w zimową, bo w planach co nieco jeszcze mamy. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

Autor: Robert Mazurek