Strażacy odnaleźli na bagnach troje migrantów z Syrii

Dwie migrantki z Syrii odnalezione w nocy z wtorku na środę na bagnach w miejscowości Tarasiuki (Lubelskie) znajdują się w szpitalu; jeden mężczyzna przebywa w placówce Straży Granicznej we Włodawie – poinformowała SG.

„Osoby przebywają w dyspozycji Straży Granicznej. Ustalamy, skąd wzięły się w Polsce, w którym miejscu i w jakim czasie przekroczyły granicę” – poinformował rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej porucznik Dariusz Sienicki, czytamy na portalu stefczyk.info, który powołuje się na Polską Agencję Prasową.W nocy z wtorku na środę funkcjonariusze straży pożarnej i policji odnaleźli na bagnach w miejscowości Tarasiuki (Lubelskie) dwie kobiety i mężczyznę. „Okazało się, że to cudzoziemcy, dlatego na miejsce została wezwana straż graniczna” – powiedział Sienicki.

Funkcjonariusze straży granicznej ustalili, że cudzoziemcy są obywatelami Syrii. To dwie kobiety w wieku 18 i 31 lat oraz 20-letni mężczyzna.

„Przede wszystkim zatroszczyliśmy się o zdrowie tych osób. Przewieźliśmy te osoby do szpitala we Włodawie. Lekarz zadecydował, że dwie panie muszą pozostać w szpitalu, natomiast mężczyzna nie” – poinformował rzecznik NOSG. Dodał, że 20-latek przebywa obecnie w placówce straży granicznej we Włodawie.

Jak poinformował dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie młodszy brygadier Krzysztof Tomasiak, zgłoszenie o osobach zagubionych na bagnach w okolicy Jeziora Białego straż pożarna odebrała we wtorek około godz. 19:17.

„Na miejsce udało się pięć zastępów straży pożarnej, 21 ratowników, w tym grupa wodno-nurkowa. Ratownicy usłyszeli krzyki, wołanie o pomoc i kierując się w ich stronę dotarli do osób, które były w stanie wychłodzenia i wyczerpania fizycznego. Ewakuowali je w bezpieczne miejsce. Dwie osobowy były przytomne, jedna nieprzytomna” – powiedział Tomasiak.

Czytaj więcej na stefczyk.info