Ubezpiecz grób bliskich dzięki ubezpieczeniu mieszkania

Kaprysy natury chyba już nikogo nie dziwią. Coraz częściej media donoszą o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych – wichurach, trąbach powietrznych, ulewach i powodziach czy gradobiciach, które wyrządzają olbrzymie szkody. Nadeszła jesień, warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu majątku, który o tej porze roku może być szczególnie narażony na działanie intensywnych zjawisk pogodowych. SALTUS Ubezpieczenia proponuje kompleksowo podejść do sprawy i zakupić polisę ubezpieczeniową nie tylko domu czy mieszkania, lecz także altan ogrodowych, domków letniskowych czy nagrobków bliskich.

Jesienią warto wziąć pod uwagę ubezpieczenie swojego majątku. Pogoda o tej porze roku szczególnie naraża nasz dobytek na straty. W tym okresie wzrasta także wskaźnik włamań i kradzieży, większa jest liczba zalań czy pożarów. Warto mieć to na względzie i oprócz mieszkania czy domu ubezpieczyć też domek letniskowy czy budynki gospodarcze. Na zniszczenia czy dewastacje narażone są również groby naszych bliskich, których odnowa jest często bardzo kosztowna. SALTUS Ubezpieczenia oferuje więc kompleksowe ubezpieczenie.

Ubezpieczenie mieszkaniowe Mój Dom od SALTUS Ubezpieczenia to oferta bardzo szeroka. Oprócz podstawowego zakresu obejmuje dodatkowe opcje – warto je rozważyć lub przynajmniej na ich podstawie zobaczyć, na jakie szkody możemy być narażeni. Ubezpieczenie to chroni:

  • mieszkanie lub dom jednorodzinny wraz ze stałymi elementami wyposażenia, takimi jak np. drzwi, podłogi, zabudowa kuchenna czy inne stałe meble;
  • ruchomości domowe, takie jak sprzęt elektroniczny czy inne urządzenia domowe typu AGD;
  • zewnętrzne stałe elementy domu lub mieszkania, np. anteny satelitarne, kolektory słoneczne czy markizy;
  • dom jednorodzinny w budowie.

Ważnym uzupełnieniem podstawowego zakresu ubezpieczenia jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), które sprawdza się, gdy zostanie wyrządzona krzywda osobie trzeciej. Taką szkodą może być np. zalanie mieszkania sąsiada, stłuczenie mu szyby przez nasze dzieci bawiące się na podwórku czy zanieczyszczenie spowodowane przez zwierzęta domowe. Dzięki tej opcji nie musimy pokrywać szkód z własnej kieszeni, bo zajmie się tym ubezpieczyciel.

Do podstawowej polisy ubezpieczenia warto dokupić opcje, które będą obejmowały szyby czy płytę grzewczą od stłuczenia lub pęknięcia, a także ryzyko włamania z kradzieżą lub dewastacją mienia.

Często się zdarza, że kiedy przed dniem Wszystkich Świętych udajemy się na cmentarze, by posprzątać groby rodzinne, zastajemy zniszczony pomnik nagrobny. Przyczyną szkody zwykle są siły natury powodujące powalenia drzew czy powodzie, ale niestety także ludzie. Polisa SALTUS Ubezpieczenia umożliwia objęcie ochroną nagrobków naszych bliskich. Dzięki niej można liczyć na środki, które pozwolą na przeprowadzenie kosztownej naprawy. Z tego powodu opcja ta jest coraz częściej wybierana przez ubezpieczających mieszkania.

SALTUS Ubezpieczenia umożliwia również dodatkowe ubezpieczenie domku letniskowego oraz budynków gospodarczych, a także zabudowy ogrodowej, takiej jak ławki, fontanny, składziki czy elementy oświetlenia zewnętrznego.

Warto też pomyśleć o rozszerzeniu ubezpieczenia mieszkaniowego o pakiet assistance – jest to szereg usług fachowców, którzy pomogą w razie usterek, takich jak przeciekająca rura, awaria instalacji elektrycznej albo zacinający się zamek w drzwiach. Pakiet ten dostępny jest w dwóch zakresach: podstawowym, który obejmuje np. pomoc hydraulika, szklarza, elektryka, oraz rozszerzonym obejmującym także pokrycie kosztów materiałów i części zamiennych wykorzystywanych przez zamówionych specjalistów.

Ubezpieczenie Mój Dom dostępne jest w placówkach Stefczyk Finanse, których pracownicy udzielą wszelkich informacji i dobiorą najkorzystniejszy wariant ubezpieczenia mieszkaniowego.

Autor: artykuł sponsorowany/SALTUS Ubezpieczenia
Fot. Pixabay