Sprzedawcy śmierci trafili za kraty

Handlowali mefedronem, teraz grozi im 10 lat więzienia. Bialski sąd tymczasowo aresztował dwóch dealerów w wieku 23 i 26 lat.

Kryminalni z bialskiej komendy weszli do mieszkania 26-latka. Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna posiadać może znaczne ilości narkotyków.  Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili dwa woreczki: z krystalicznym proszkiem oraz suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana oraz mefedron.

Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 500 porcji dealerskich tych narkotyków. 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna podejrzany jest też o udzielanie narkotyków.

Realizując czynności w sprawie, kryminalni zatrzymali również 23-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który podejrzewany był o udzielanie mężczyźnie narkotyków. Dodatkowo w  jego miejscu zamieszkania policjanci ujawnili  marihuanę. Przed weekendem Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – mówi kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

Do sprawy dodatkowo zatrzymany został 30-letni mieszkaniec gminy Wisznice, który podejrzewany był o udzielanie narkotyków. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. W jego przypadku prokurator zastosował środek w postaci dozoru policji.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl