RADZYŃ PODLASKI. Tutaj grać może każdy

Jest już nowe boisko na osiedlu Zabielska w Radzyniu Podlaskim. Zamiast asfaltu sportowcy rywalizują teraz na „dywanie” ze sztucznej trawy. Inwestycja udała się dzięki współpracy miasta z Radzyńską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Burmistrz Radzynia Jerzy Rębek podkreślił, że przedsięwzięcie zostało zrealizowane z inicjatywy radnych, dzięki ich decyzji o sfinansowaniu go przez miasto oraz bardzo dobrej współpracy z prezesem RSM Zbigniewem Ostapowiczem. Celem jest zapewnienie bezpiecznego uprawiania sportu.

Życzę, by obiekt służył dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym. I nie tylko z osiedla Zabielska. Przyjmijcie też innych, którzy zechcą tu bezpiecznie uprawiać sport – mówił włodarz miasta.

Do korzystania z boiska zachęcił również prezes RSM Zbigniew Ostapowicz. – Nie będziemy nikogo rozliczać, czy jest z tego osiedla – zapewnił. Zapowiedział też rozwój bazy sportowej na terenie Spółdzielni.

Przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski wyraził nadzieję, że obiekt będzie służył długie lata. – Cieszymy się, że jako samorząd mogliśmy dołożyć się do rozwoju sportu w mieście. Jesteśmy w samorządzie nie dla siebie, ale by robić coś dla mieszkańców miasta – powiedział.

Koszt inwestycji to około 160 tysięcy złotych.

 

Źródło: radzyn-podl.pl Autor: red.
Fot. radzyn-podl.pl