Takiego planu dla Polski jeszcze nie było. Wielkie pieniądze dla mniejszych miejscowości

Dziś pokazujemy, że ponad 2780 gmin, powiatów, miast i miasteczek otrzymuje dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, że rozwój powinien być rzeczywiście równomierny; pokazujemy realne działanie – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w poniedziałek wziął udział w Nidzicy w konferencji dotyczącej ogłoszenia wyników pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.Przekonywał, że program ten przyczyni się do równomiernego rozwoju w całym kraju, podczas gdy wcześniej – według niego – „mieliśmy Polskę dwóch prędkości”.

„Jak często lokalna prasa zaczyna się od artykułów, w których czytamy, ze +mieszkańcy czekają na+ – czekają na drogę, która połączy dwie miejscowości, na połączenie kolejowe, na szkołę, na salę gimnastyczną. Tak wyglądało to przez dziesięciolecia. Myślę, że dostrzegacie państwo, że dziś jest inaczej, a wraz z tym Rządowym Programem Polski Ład ta rzeczywistość będzie jeszcze zupełnie inna” – powiedział premier.

„Bo dziś pokazujemy, że ponad 2780 gmin, powiatów, miast i miasteczek otrzymuje dofinansowanie. To praktycznie – z wyjątkami bardziej proceduralnymi niż innymi – prawie wszystkie. Dziś pokazujemy, że ten rozwój powinien być rzeczywiście równomierny, pokazujemy, że to bez końca +mieszkańcy czekają na+ można zamienić na rzeczywistość, na realne działanie” – dodał.