W końcu jest! Bezkolizyjne skrzyżowanie i tunel otwarte!

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Bialscy kierowcy w końcu mogą skorzystać z bezkolizyjnego skrzyżowania między ulicami Lubelską i Witoroską. Inwestycja, którą wraz z PKP rozpoczął poprzedni prezydent miasta Dariusz Stefaniuk w końcu została zrealizowana. Mogło być szybciej, ale obecne władze miasta po raz kolejny zafundowały nam festiwal nieudolności.

Powodem opóźnienia w oddaniu tunelu były problemy z budową przepompowni odprowadzającej wody opadowe z tunelu i opieszałość realizujących miejską część inwestycji. PKP PLK, które budowało tunel, musiało czekać aż miasto wywiąże się ze swoich zadań. Nie pomagały też problemy z gruntem, na które natrafili budujący.  Zadanie to

– Podczas realizacji prac w rejonie budowy skrzyżowania bezkolizyjnego w ciągu ul. Lubelskiej/Witoroskiej konieczna była zmiana lokalizacji przepompowni. (…) Modyfikacja w dokumentacji projektowej wymagała pozyskania nowego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej przez Urząd Miasta Biała Podlaska. Wojewoda lubelski 5 sierpnia br. wydał zgodę na wprowadzenie zmian. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, który realizuje zadanie na zlecenie miasta Biała Podlaska, uruchomienie przepompowni nastąpi do 24 września – mówił kilka tygodni temu Rafał Wilgusiak z sekcji prasowej PKP PLK.

Następne bezkolizyjne skrzyżowanie. Dziś kierowcy pojechali pod wiaduktem #kolej w Białej Podlaskiej ul. Lubelska i Witoroska. Jeszcze będą prace drogowe lecz już jest bezpieczniej. Inwestycja wspólna z UM Biała Podlaska. Modern. lk E20 Warszawa – Terespol środki CEF. #FunduszeEU

Bezkolizyjne skrzyżowanie w rejonie Lubelskiej i Witoroskiej jest częścią ogromnej inwestycji, obejmującej modernizację linii kolejowej Warszawa-Terespol i przebudowy stacji Biała Podlaska, Małaszewicze, Terespol.

– Od ubiegłego roku podróżni korzystają z nowych peronów, z udogodnieniami dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, w Terespolu i Małaszewiczach. W Terespolu przebudowano przejście podziemne, a Lokalne Centrum Sterowania, wyposażone w komputerowe urządzenia, zwiększyło bezpieczeństwo w ruchu pociągów – wyjaśnia Rafał Wilgusiak.

Modernizacja linii kolejowej łączącej Terespol i Białą Podlaską ze stolicą od lat była jednym z głównych priorytetów senatora Grzegorza Biereckiego i ruszyła pełną parą dopiero, gdy rządy w Polsce objęła Zjednoczona Prawica. Senator Bierecki osobiście wielokrotnie rozmawiał w tej sprawie z ministrem Andrzejem Adamczykiem, a także premierami Beatą Szydło i Mateuszem Morawieckim.

– Dobre skomunikowanie z Warszawą to ogromna szansa dla naszego regionu. W końcu przestajemy być wykluczeni, jak było to za rządów PO-PSL – mówił senator Bierecki na lamach naszego portalu, kiedy rozpoczynała się realizacja inwestycji. Jak zawsze dotrzymał słowa.

Do realizacji pozostała jeszcze budowa autostrady i obwodnicy wschodniej Białej Podlaskiej. Jednak i tu możemy spać spokojnie, bo wiemy, że nasi parlamentarzyści trzymają rękę na pulsie.