Kolejny „sprzedawca śmierci” zatrzymany

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 27-letniego mieszkańca Sokołowa Podlaskiego. Bialscy kryminalni ujawnili przy nim znaczne ilości amfetaminy. Zabezpieczone środki wystarczyłyby do sporządzenia niemal 400 porcji dealerskich tych narkotyków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed weekendem bialscy kryminalni uzyskali informacje z której wynikało, że mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego przebywający na terenie Białej Podlaskiej, może posiadać znaczne ilości środków psychotropowych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w rejonie dworca PKP. Okazało się wówczas, że jest to 27-letni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo.

W trakcie prowadzonych czynności potwierdziły się też posiadane przez funkcjonariuszy informacje. W saszetce, którą miał przy sobie 27-latek ujawnili woreczek z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to amfetamina, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 400 porcji dealerskich tego narkotyku.

Nielegalna substancja została zabezpieczona natomiast 27-latek trafił do „policyjnego aresztu”. Wobec mężczyzny bialski sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.