Kradł wódkę w… kradzionych butach

Co za typ! 20-latek z Parczewa chciał ukraść wódkę ze sklepu. Gdy zatrzymali go policjanci, okazało się, że złodziej chodzi w kradzionych butach. 

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów na terenie Parczewa. 20-latek próbował wynieść ze sklepu alkohol  bez płacenia. Złodziej został w porę zauważony i zatrzymany przez właściciela sklepu.

Wtedy między mężczyznami doszło do szarpaniny. Podczas całego zajścia, sprawca wypuścił na chodnik dwie butelki alkoholu, które się rozbiły – relacjonuje sierżant sztabowy Anna Borowik z policji w Parczewie.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, to znany doskonale funkcjonariuszom 20-latek.  Okazało się, że zadyma w markecie to nie jedyne przestępstwo na jego koncie – parę dni wcześniej  ukradł podczas przymiarki sportowe buty ze klepu obuwniczego.  Mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracownika, wybiegł ze sklepu w nowych butach, na miejscu pozostawiając swoje stare.

Warte 230 złotych buty miał na swoich nogach 20-latek, w trakcie zatrzymania po kradzieży rozbójniczej – dodaje Anna Borowik.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do  10 lat pozbawienia wolności

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl