Żelazna Dywizja nieprzerwanie strzeże naszej granicy

Żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej, wraz ze Strażą Graniczną, nie ustają w patrolowaniu naszej granicy. Jak zapewniają w komunikacie, który został opublikowany na Twitterze, są przygotowani do obrony naszego terytorium.

Choć sytuacja jest bardzo napięta i dynamiczna, a reżim Łukaszenki, wspierany niestety przez niektórych polityków opozycji i opozycyjne media, za wszelką cenę chce złamać polską determinację, nasi żołnierze i funkcjonariusze strzegą naszych granic.

Jak poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w tej chwili swoją wartę pełni 12 tysięcy żołnierzy.

Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podnieśliśmy stan gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy” – napisał w poniedziałek na Twitterze minister Mariusz Błaszczak- zapewnił w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak.

W poniedziałek rano internet obiegły nagrania, na których widać dużą grupę migrantów, która zgodnie z relacjami mediów kieruje się na przejście graniczne Kuźnica-Bruzgi i planuje wejść na terytorium Polski. Grupę migrantów widać na filmach publikowanych przez MON.
Pragniemy podziękować naszym żołnierzom i funkcjonariuszom za ofiarną postawę i zapewnianie nam bezpieczeństwa. Cieszymy się, że dzięki determinacji senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka oraz śmiałym decyzjom szefów MON Macierewicza i Błaszczaka w Białej Podlaskiej znów jest wojsko, które zapewnia nam bezpieczeństwo.
Fot. TT 18 Dywizja Zmechanizowana