Zdewastował biuro PiS. Czeka na sprawę

Już prawie rok ciągnie się sprawa zdewastowania biura parlamentarzystów PiS w Białej Podlaskiej. Jak poinformowała nas rzecznik bialskiej policji komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie sprawcy.

Według policji za aktem wandalizmu miał stać 24-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, który w nocy 31.01.2021 roku wypisał na elewacji siedziby PiS w Białej Podlaskiej wulgarne napisy.

„Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej prowadziła czynności wyjaśniające w kierunku art. 63a kw oraz 141 kw, w związku z umieszczeniem w dniu 31.01.2021 roku na ścianie budynku przy ulicy Francuskiej w Białej Podlaskiej, farbą typu spray, napisu zawierającego słowa nieprzyzwoite.
W dniu 11.10.2021 roku został w tej sprawie skierowany do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej wniosek o ukaranie wobec 24-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej.”

Wciąż jednak czekamy na decyzję Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej w tej sprawie. Jakiś czas temu zapytaliśmy sąd, kiedy możemy spodziewać się rozprawy i jakie sankcje czekają 24-latka. – Przekazaliśmy pytania pani kierownik wydziału. Jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi – poinformowała pracownik sekretariatu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 31 stycznia 2021 roku. W Białej Podlaskiej na Placu Wolności zgromadziło się wówczas ok 20 osób protestujących przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Pokrzyczeli, poprzeklinali i poszli. Niestety, ktoś przyszedł także pod biuro parlamentarzystów PiS przy ul. Francuskiej. Budynek został zdewastowany. „K… jebać was”, „PiS wam w d…” to tylko niektóre z bazgrołów, które pojawiły się na witrynie biura.