Kompletnie pijany z dożywotnim zakazem przewoził dziecko

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym oplem. Jej powodem był fakt, że zarówno kierowca jak też pasażerka nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi szybko ustalili, że to nie jedyne przewinienie na koncie siedzącego za kółkiem mężczyzny. W organizmie miał niemal 2 promile alkoholu, a na koncie dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Przewoził też dziecko bez fotelika. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego opla. Jej powodem był fakt, że zarówno kierowca jak też przewożona pasażerka nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie na ulicy Piaskowej w Białej Podlaskiej. Mundurowi szybko ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie dużo więcej przewinień.

Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą auta siedzi 32-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Od raz wyczuli od niego woń alkoholu. Urządzenie wykazało niemal dwa promile w organizmie 32-latka, a na jego koncie dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

– Mężczyzna w takim stanie przewoził również dziecko, które podróżowało bez fotelika bezpieczeństwa. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla