Brawa dla tej pani! Znalazła pieniądze i zaniosła je na policję!

Wzorową postawą wykazała się 60-letnia mieszkanka Parczewa. Kobieta osobiście przyniosła wczoraj do komendy znalezioną gotówkę. Leżące na jezdni pieniądze seniorka znalazła na jednej z ulic miasta, po czym przekazała je mundurowym prosząc o odnalezienie właściciela zguby.

Do funkcjonariuszy parczewskiej komendy zgłosiła się 60-letnia kobieta, która przyniosła pieniądze. Jak powiedziała, gotówkę znalazła na jednej z ulic miasta. Seniorka szczegółowo określiła czas i miejsce znalezienia gotówki. Po czym nie zastanawiając się ani chwili przekazała znalezisko mundurowym prosząc o odnalezienie i zwrot prawowitemu właścicielowi.

Policjanci poszukują osoby, która zgubiła pieniądze. Właściciel proszony jest o osobiste stawiennictwo w jednostce lub kontakt telefoniczny z dyżurnym parczewskiej komendy dzwoniąc pod numer telefonu 47 81 432 90.

Będzie poproszony również o wyjaśnienie wszystkich okoliczności zagubienia, w tym miejsca, podania waluty i sumy zagubionych pieniędzy.

Przypominamy, że znalezione pieniądze oraz przedmioty posiadają właściciela. Nieoddanie znalezionej rzeczy jest przestępstwem określanym prawnie jako przywłaszczenie, za co grozi odpowiedzialność karna. W wypadku przywłaszczenia rzeczy mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Natomiast jeśli jest to rzecz ruchoma lub prawo majątkowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

W przypadku wykroczenia mamy 14 dni na zwrot, a w przypadku przestępstwa należy oddać niezwłocznie – wyjaśnia starszy sierżant Ewelina Semeniuk