Dzielne dzieciaki z Misiów włączyły się w pomoc naszym mundurowym!

Dzielnicowy międzyrzeckiego komisariatu odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach. Podczas spotkania na policjanta czekała przygotowana przez dzieci niespodzianka. Szkoła włączyła się bowiem w akcję zbierania słodyczy dla funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy i przekazała policjantowi pudełko pełne czekolad. Trafią one do mundurowych, którzy już od wielu tygodni pełnią służbę na terenie powiatu bialskiego strzegąc granicy naszego kraju z Białorusią.

czekolady włożone do pudełka. Po lewej stronie napis Podziel się, pod spodem czekolada poniżej znak równa się energia i siła, po prawej stronie sylwetka funkcjonariusza, za nim orzeł oraz słupek graniczny. Na dole napis Bronimy Naszych Granic

Przed weekendem dzielnicowy międzyrzeckiego komisariatu młodszy aspirant Piotr Grzeszyk spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W trakcie pogadanki policjant przypomniał o przepisach obowiązujących rowerzystów i pieszych. Wiele uwagi poświęcił też obowiązkowi noszenia elementów odblaskowych, podkreślając jak istotne jest używanie ich po zmroku.

Jednak na zakończenie spotkania to na policjanta czekała przygotowana przez dzieci niespodzianka. Postanowiły bowiem włączyć się w ogólnopolską akcję „Murem za polskim mundurem”. Zamiast laurek uczniowie zebrali słodycze, które przekazane zostały policjantowi. Trafią one do funkcjonariuszy, którzy już od wielu tygodni pełnią służbę na terenie powiatu bialskiego strzegąc granicy naszego kraju z Białorusią.

– To już kolejny dowód wsparcia, za który serdecznie dziękujemy – mówi kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla