W Białej Podlaskiej podziękowano strzegącym naszych granic

Na terenie garnizonu 18 Dywizji Zmechanizowanej w Białej Podlaskiej odbyła się w weekend wyjątkowa uroczystość. W ramach ogólnopolskiej akcji #MuremZaPolskimMundurem na ręce przedstawicieli służb strzegących już od wielu tygodni granicy polsko-białoruskiej przekazane zostały kartki pocztowe z podziękowaniami za ich ofiarną służbę. Jest to kolejny niezwykle cenny dowód wsparcia dla wszystkich funkcjonariuszy.

Od 15 listopada br. Poczta Polska włączyła się w akcję #MuremZaPolskimMundurem. Każdy kto chciałby napisać do funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej może zrobić to w prosty sposób. Nie trzeba przyklejać znaczka, a na kopercie bądź kartce napisać hasło „Obrońcom Granicy”. Takie pozdrowienia za pośrednictwem poczty trafią do mundurowych.

W związku z tą akcją dzisiaj o godzinie 12:00 na terenie garnizonu 18 Dywizji Zmechanizowanej w Białej Podlaskiej odbyła się wyjątkowa uroczystość. Kierownictwo służb, które już od wielu tygodni strzegą bezpieczeństwa na granicy naszego kraju z Białorusią spotkało się z przedstawicielami Poczty Polskiej. W imieniu Policji udział w uroczystości wziął inspektor Dariusz Chmielowiec – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania głos zabrał Pan Tomasz Zdzikot Prezes Zarządu Poczty Polskiej przedstawiając założenia akcji, informując jednocześnie o ogromnym odzewie ze strony społeczeństwa. W trakcie swojego wystąpienia Pan Prezes przekazał symbolicznie na ręce: gen. dyw. Jarosława Gromadzińskiego, płk. SG Łukasza Ćwika oraz inspektora Dariusza Chmielowca worki pocztowe pełne kartek z podziękowaniami dla mundurowych.

Podczas dzisiejszego spotkania Pan Komendant przekazał w imieniu policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę w operacji Granica podziękowania za wszystkie dowody wsparcia i uznania dla naszej trudnej i niebezpiecznej służby, podkreślając jak ważne są one dla wszystkich funkcjonariuszy.

„Jestem głęboko przekonany że dla tysięcy polskich policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej, żołnierzy to bardzo ważne słowa, słowa wsparcia, słowa bardzo istotne, a przede wszystkim bardzo motywujące. I za te słowa w imieniu polskich policjantów wszystkim tym, którzy wykonali te kartki, i którzy je do nas przekazali chciałbym serdecznie podziękować” – powiedział inspektor Dariusz Chmielowiec.

Wydarzenie było kolejnym wyrazem wsparcia dla służb mundurowych strzegących polskich granic – poinformowała Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.