Mikołaje pojechali dla dzieci i seniorów. Zebrano rekordową kwotę

Motomikołajki 2021 dobiegły końca. W tym roku było nieco inaczej, trochę śmielej, więcej ludzi gotowych do działania. To wszystko przełożyło się finalnie na niesamowity odzew mieszkańców, którzy już nie raz pokazywali, że są gotowi pomagać.

– Wzorem lat ubiegłych jako radzyńscy motocykliści zaprosiliśmy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji Motomikołajki. Naszym celem jak co roku było sprawienie nieco radości dzieciom z radzyńskich domów dziecka poprzez zawiezienie im zabawek, słodyczy czy artykułów szkolnych. W tym roku postanowiliśmy także pomóc potrzebującym z miasta i gminy Radzyń Podlaski. Z lekką obawą przystąpiliśmy do tego działania,bo nie wiedzieliśmy, czy będziemy mieć aż tyle rzeczy, aby wystarczyło dla wszystkich. Nasze obawy zostały bardzo szybko rozwiane. Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego odzewu ze strony mieszkańców jak i radzyńskich przedsiębiorców. Prawie 2 duże busy zostały zapełnione po brzegi rzeczami, które przywozili ludzie. Jeszcze większe zaskoczenie przeżyliśmy, jak oficjalnie otworzyliśmy puszki i przeliczyliśmy pieniążki zbierane przed akcją w sklepach jak i podczas niedzieli. Wyszło ponad 13 tysięcy i ta kwota ciągle rośnie!!! Co chwilę ktoś dzwoni, co chwilę ktoś wpłaca jeszcze pieniądze na konto. Coś niesamowitego! Już niebawem za zebraną kwotę kupimy buty, kurtki, czapki, szali i przekażemy dzieciom – podsumowuje w wielkim skrócie akcję koordynator Karol Niewęgłowski.

Niedziela pełna emocji

Motocykliści pomimo zimna, nie zawiedli. Ponad 50 maszyn różnego typu pojawiło się na parkingu przy byłym sklepie Tesco. Dzień jednak rozpoczęli od parady przez miasto oraz wizyty w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Ustrzeszy.

– Postanowiliśmy sprawić też odrobinę radości seniorom. Obecnie mamy ciężkie czasy. Nastał koronawirus, który utrudnia kontakty rodzinne. W takim miejscu jak to, szczególnie zaostrzono przepisy związane z odwiedzinami, ponieważ seniorzy są bardziej narażeni na zachorowania. Przygotowana przez nas paczka miała za zadanie dać im odrobinę radości i pokazać, że jesteśmy i pamiętamy no i chyba nam się to udało. Zostaliśmy przywitani przez personel bardzo ciepło. Widok  seniorów stojących w oknach z łzami w oczach i machających do nas ściskał za serce, coś niesamowitego – dodaje Jacek Patkowski, współorganizator.

W zwartym szyku motomikołaje przejechali pod Tesco, gdzie przez blisko 3 godziny zbierali datki od ludzi, którzy nie żałowali dobrych słów i swojego portfela. W tym dniu można było nie tylko dać coś od siebie dla potrzebujących. Dzięki uprzejmości Darka Kubajko, można było wsiąść i dokładnie przyjrzeć się zabytkowym autom a jeśli ktoś nigdy nie siedział i nie widział wnętrza tzw. TIR-a to Jarosław Hornowski podstawiając swoje „złotko”, dał taką możliwość.

Koniecznie trzeba wspomnieć o Pawle Krzemianowskim, który przyjechał na wydarzenie ze swoją słynną na całe województwo (a może już i Polskę) grochówką. Dodajmy, że wszystkie pieniądze, które zostały wrzucone do puszki za pyszną zupkę, Paweł przeznaczył na Motomikołajki. Dzieci (ale nie tylko) z wielką chęcią korzystały z możliwości przejechania się jako pasażer na quadzie jak i na innych motorach, za co składamy wielkie dzięki chłopakom, że nie żałowali benzyny i przez blisko 3 godziny wozili chętnych. Nie zawiedli także policjanci z radzyńskiej komendy jak i druhny i druhowie z OSP Paszki Duże, którzy jak co roku wsparli inicjatywę. Przez cały ten czas był obecny także I Szczep Harcerski „Infinity” im. hm. Mieczysława Stagrowskiego 12. Radzyńska Drużyna Wędrownicza „Delta”, który dzielnie podążał za każdym nowo przybyłym mieszkańcem z prośbą o datek do puszki. Słowa podziękowania należą się także naszym dzielnym motocyklistom Małgosi i Marcie, które dbały o porządek na busie przyjmując i układając paczki.

Część zebranych przedmiotów jeszcze tego samego dnia zostało przekazanych do domów dziecka. Pozostałe motocykliści przekażą do MOPS-u i GOPS-u, gdzie pracownicy rozdysponują tym najbardziej potrzebującym dzieciom z miasta i gminy Radzyń Podlaski.

Podziękowania

Nie sposób jest wszystko opisać, co się działo w tym dniu oraz każdemu podziękować. Jeśli kogoś pominęliśmy, to z góry przepraszamy. Serdeczne podziękowania należą się klubowi motocyklowemu Aiki Biker za wielką pomoc przy wydarzeniu oraz nieformalnej grupie motocyklowej Bikers Radzyń. Bez Was, to wszystko by się nie udało. Podziękowania ślemy do wszystkich przedsiębiorców, którzy nas wsparli i mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli na Was liczyć. Zatem, nie żegnamy się tylko mówimy DO ZOBACZENIA ZA ROK a może i wcześniej (uśmiech).

Ponadto dziękujemy:

– Lubelskiej Akademii Aikido

– Bimiz Food Sp. z o.o.

– Masarnia Ubojnia ZEMAT Zdzisław Trościańczyk i spółka S.J.

– Darek Kubajko

– Paweł Krzemianowski

– Bears Riders Łuków oraz Girls Riders z Łuków

– Ludzie Chaosu Parczew

– Moto Riders Puławy

– Welmax Papier Sp. z.o.o Wohyń

– Hermes Barber Kamil Bieniek

– Zakład Poligraficzny Awa – Druk

– Usługi elektryczne Master Łukasz Rębek

– sklep Semi – Style Agnieszka Szczepaniuk

– Krzysztof Stefaniak sklep Groszek przy ul. 1000-lecia w Radzyniu Podlaskim

– Krzysztof Hryciuk Warta Ubezpieczenia

– Sklep Hydrauliczny Sanit

– Sklep Hydrauliczny Hydro-Partner Jacek Śledź Witold Obrębski

– apteka Centrum przy ul. Warszawskiej w Radzyniu Podlaskim

– apteka Od Serca przy ul. Chomiczewskiego w Radzyniu Podlaskim

– apteka Vita w Topazie przy ul. Zabielskiej w Radzyniu Podlaskim

– sklep Yato Jacek Warowny

– sklep Majster Bartek Przystupa

– Kris Auto

– Auto Serwis Koma

– skład budowlany Bedex Barbara Siebielec

– Termo – Dom PHU Renata Kulenty

– salonik prasowy Frewoj przy ul. Dąbrowskiego w Radzyniu Podlaskim

– Farbex Radosław Domański

– Hurtownia owoców i warzyw Stryjczyk Krzysztof przy ul. Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim

– Moto-Chemia s.c. Mirosław Sobieszek

– stacja paliw Moya w Radzyniu Podlaskim

– stacja paliw Orzeł w Białej

– sklep budowlany Mrówka Piotr Tarkowski

– Moto – Naprawa Waldemar Kopański

– OSP Paszki Duże

– Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim

– Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek w Radzyniu Podlaskim

– pracownicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim

– Lokalna Grupa Działania „Zapiecek” w Radzyniu Podlaskim

– Bricomarche Radzyń Podlaskim

– Fryzjer Męski Kruzer Michał Sobocki

– pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim

 

Autor: Karol Niewęgłowski, Jacek Patkowski