Wybrano najpiękniejszą ozdobę świąteczną

Radzyński Ośrodek Kultury, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zorganizował konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę świąteczną”. Jego celem było rozwijanie wyobraźni i pobudzanie aktywności twórczej dzieci, powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych oraz stworzenie najmłodszym możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Podsumowanie konkursu odbyło się 2 grudnia w sali widowiskowo-kinowej ROK.

Na konkurs wpłynęło 129 prac (92 w kategorii dzieci z przedszkoli, 37 w kategorii uczniów szkół podstawowych). Komisja w składzie: Arkadiusz Kulpa – przewodniczący, Tomasz Młynarczyk – sekretarz i Aldona Sadowska przyznało 9 nagród i 7 wyróżnień. Przy ocenie konkursowych prac brano pod uwagę zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania ozdób, pomysłowość autora, wybraną technikę, oryginalność i walory estetyczne.

Wśród przedszkolaków pierwsze dwa miejsca zajęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kacperek” w Radzyniu – Weronika Korólczyk (opiekun Anna Niedziela) i Stanisława Rita Zabielska (opiekun Paulina Zabielska). Na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Stefaniak wraz z bratem Filipem z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Radzyniu (opiekun Marta Skowron i Joanna Lewartowska). Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do: Leny Popławskiej z Niepublicznego Przedszkola „Kacperek” w Radzyniu (opiekun Żaneta Miazio), Marceliny Soleckiej z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Radzyniu (opiekun Małgorzata Kępa), Leny Makosz z Niepublicznego Przedszkola „Uniwersytet Maluszka” w Radzyniu (opiekun Małgorzata Bilska), Mikołaja Multana z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Radzyniu (opiekun Iwona Wołowik) oraz Poli Marcinkowskiej z Niepublicznego Przedszkola „Uniwersytet Maluszka” w Radzyniu (opiekun Małgorzata Bilska). W kategorii uczniów szkół podstawowych z klas I-IV zwyciężyła Malwina Perchuć ze Szkoły Podstawowej w Zabielu (opiekun Marlena Bąbol). Na kolejnych miejscach uplasowały się podopieczne Małgorzaty Szram: Zuzanna Mazurek i Marlena Stefaniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu. Ponadto w tej kategorii przyznane zostały 2 wyróżnienia, które trafiły do: Krystiana Kruczka ze Szkoły Podstawowej nr 3 przy SOSW w Radzyniu (opiekun Sylwia Niewęgłowska) oraz Mai Borowik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu (opiekun Małgorzata Szram). W najstarszej kategorii – uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII – najpiękniejsze ozdoby świąteczne wykonali: Gabriela Górka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu (opiekun Barbara Ejsmont), Julia Gordziejewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu (opiekun Justyna Gordziejewska) i Kacper Zakrzewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 przy SOSW w Radzyniu (opiekun Sylwia Niewęgłowska).

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz dyrektor ROK Robert Mazurek. Pozostali zostali uhonorowani podziękowaniami oraz albumami prezentującymi przyrodę naszego miasta.

 

Fot. Tomasz Młynarczyk