W Radzyniu Podlaskim powstanie całodobowa apteka

Właśnie zakończyły się prace legislacyjne zmierzające do  powierzenia dyżurów nocnych i świątecznych jednej aptece, która będzie funkcjonowała całodobowo.

O zawarciu umowy informował podczas przedostatniej sesji Rady Powiatu Starosta Szczepan Niebrzegowski:

– Szpital radzyński ma już podpisaną umowę z Apteką Centrum. W ramach, której nie później niż z początkiem roku będziemy mieli w Radzyniu aptekę całotygodniową całodobową. Wielu radnych o to występowało, apelowało i nie ukrywam, że te prace, te negocjacje trwały długo, ale najważniejsze, że zakończyły się sukcesem. Myślę, że jest to informacja przede wszystkim korzystna dla wszystkich mieszkańców powiatu, ale też i dla właścicieli aptek. Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować Robertowi Lisowi, dyrektorowi Szpitala w Radzyniu Podlaskim, który naprawdę konsekwentnie tę sprawę zrealizował, ale chciałbym również podziękować szczególnie Jerzemu Bednarczykowi i pozostałym członkom Zarządu Powiatu – zakończył starosta.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Radzyńskiego w dniu 30 listopada br. Radni podjęli uchwałę w sprawie nocnych i świątecznych dyżurów, które od 3 stycznia 2022 r. będzie pełniła Apteka Centrum, zlokalizowana przy SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim (ul. Wisznicka 111).

Autor: Michał Maliszewski
Fot. pxhere.com