Nowe wozy dowodzenia dla naszych żołnierzy

Minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania z żołnierzami 16 Dywizji Zmechanizowanej przekazał dowódcom kluczyki do sześciu nowych wozów bojowych.

– Robimy wszystko aby Wojsko Polskie  było wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz zwiększyło swoją liczebność. To ważne, żeby nowoczesny sprzęt trafiał w pierwszej kolejności do jednostek na wschodzie naszego kraju – powiedział szef MON – Żołnierze dywizji na co dzień służą na polsko-białoruskiej granicy. Równolegle realizują przedsięwzięcia szkoleniowe. Przekazane dziś wozy dowodzenia zapewniają koordynację dowodzenia i obieg informacji.

Pojazdy przekazane przez MON zostały zbudowane w Polsce na bazie transportera Rosomak – To element konsekwentnej realizacji planu #modernizacja #WojskoPolskie – poinformowało MON.

Przypomnijmy, że MON planuje też przekazanie nowego sprzętu naszym żołnierzom z Żelaznej Dywizji, którzy od niedawna stacjonują w Białej Podlaskiej. Najprawdopodobniej nasi „Żelaźni” otrzymają nowe czołgi Abrams. Na powrót żołnierzy do Białej Podlaskiej czekaliśmy kilkanaście lat i prawdopodobnie nie byłoby go, gdyby nie konsekwentne działania senatora Grzegorza Biereckiego, który od lat przekonywał o konieczności przywrócenia garnizonu w naszym mieście.

– Żołnierze w Białej Podlaskiej swoją obecnością przynoszą nie tylko bezpieczeństwo, ale także impuls rozwojowy. To dla mnie osobiście bardzo ważna chwila, bo przez lata zabiegałem o to, by do Białej Podlaskiej wrócili żołnierze. Bezpieczeństwo mieszkańców, ale też ich dobrobyt i rozwój są moim priorytetem i z satysfakcją patrzę na to, że te marzenia spełniają się tu i teraz – powiedział Grzegorz Bierecki w lipcu podczas oficjalnego powrotu wojska do Białej Podlaskiej.