Brawo nasza młodzież! Awansowali w olimpiadzie

Uczniowie szkół z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Leśnej Podlaskiej i Łukowa awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W styczniu rozwiążą test, który zdecyduje, kto będzie reprezentował województwo lubelskie w ogólnopolskim finale konkursu.

Olimpiada to część „Lekcji z ZUS”, edukacyjnego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Daje on młodym ludziom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń – o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy. Laureaci olimpiady mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe. Tytuł laureata lub finalisty olimpiady zwalnia też uczniów z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Szkolny etap olimpiady odbył się pod koniec listopada przez internet. Do kolejnej tury konkursu zakwalifikowała się młodzież z dwudziestu szkół w województwie lubelskim. W etapie wojewódzkim wezmą udział między innymi uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej oraz Zespołu Szkół nr 3 im. W. S. Reymonta w Łukowie. O awans do finału powalczą w trzyosobowych zespołach, reprezentujących szkoły.

W tegorocznej edycji olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział prawie 35 tys. uczniów z 947 szkół w Polsce. Więcej o projekcie na stronie www.zus.pl/edukacja i na stronie olimpiady na Facebooku.

 

 

Źródło: ZUS Autor: Małgorzata Korba rzecznik ZUS w województwie lubelskim