Kredyt Hipoteczny

Planujesz zakup swojego pierwszego mieszkania? A może rodzina się powiększa i czas zadbać o większe lokum? Spełniasz marzenia o własnym domu? Czas pomyśleć o kredycie hipotecznym skrojonym na miarę. W tym pomoże Kasa Stefczyka.

Ożywienie na rynku nieruchomości zależne jest od wielu czynników. Warunki gospodarcze, zmieniające się stopy procentowe i ciągle rosnące ceny to trzy powody, dla których warto rozejrzeć się za nieruchomością już teraz. Bogactwo ofert rynku wtórnego daje wiele możliwości. Mieszkania w różnych lokalizacjach, stylach i o dowolnym metrażu, nieruchomości dla rodzin jedno i wielopokoleniowych oraz działki budowlane – to możliwość swobodnego wyboru wedle możliwości i upodobań. Pozostaje tylko wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny. Pod tym względem atrakcyjnie przedstawia się oferta Kasy Stefczyka.

Kredyt Hipoteczny (RRSO: 3,61%) w Kasie Stefczyka może być udzielony w wysokości wynoszącej maksymalnie od 60% do 90% wartości rynkowej nieruchomości mieszkalnej lub do maksymalnie 30% do 50% wartości nieruchomości komercyjnej. Oznacza to, że posiadając 10% wartości mieszkania, domu lub działki budowlanej można się starać o finansowanie zakupu tej nieruchomości lub wykup prawa do lokalu. Okres kredytowania może wynosić od 5 do 30 lat. Kredyt Hipoteczny w Kasie Stefczyka udzielany jest wyłącznie w polskiej walucie i spłacany jest w comiesięcznych ratach w równej wysokości.

Kredyt Hipoteczny w Kasie Stefczyka:

  • wymagany wkład własny już od 10% wartości rynkowej nieruchomości mieszkalnej – dotyczy zakupu nieruchomości na rynku wtórnym
  • kwota od 10 000 zł nawet do 2 000 000 zł
  • dogodny okres kredytowania – od 5 do 30 lat
  • atrakcyjne oprocentowanie z możliwością uzyskania obniżek

Kredyt Hipoteczny w Kasie Stefczyka dostępny dla osób posiadających środki na wkład własny w wysokości minimum 10%, wymóg ten dotyczy przeznaczenia środków na zakup nieruchomości na rynku wtórnym. W pozostałych przypadkach obowiązuje wkład własny min. 20%. Występuje ryzyko zmiany stopy procentowej (oprocentowanie oparte o WIBOR 6M – zmiana stopy może nastąpić raz na 6 miesięcy). Umowa o Kredyt Hipoteczny wymaga zabezpieczenia hipoteką wierzytelności wynikającej z tej umowy. Do uzyskania Kredytu Hipotecznego niezbędne jest zawarcie umowy ubezpieczenia nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych wraz z cesją wierzytelności na kredytodawcę. Kredyt udzielany jest w polskiej walucie. Dla kredytu powyżej 500 000 zł wymagany staż członkowski powyżej 12 miesięcy.

RRSO oznacza rzeczywistą roczną stopę procentowania. Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Autor: artykuł sponsorowany/Kasa Stefczyka
Fot. Pixabay