Gigantyczny przemyt papierosów. Brawo nasi funkcjonariusze

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Hrubieszowie we współdziałaniu z funkcjonariuszami Oddziału Celnego w Hrubieszowie i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań NOSG, w wyniku prowadzonych działań w województwie świętokrzyskim oraz mazowieckim, zatrzymali trzech obywateli Ukrainy oraz ujawnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 165 tys. zł.

Podczas działań prowadzonych w drugiej połowie grudnia br., wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego oraz funkcjonariuszami WZD NOSG, funkcjonariusze Placówki SG w Hrubieszowie zatrzymali na terenie woj. świętokrzyskiego oraz mazowieckiego trzech obywateli Ukrainy (48 l., 35 l. i 29 l.). Zatrzymanie miało związek z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przez nich przestępstwa skarbowego tj. sprowadzenia z terytorium Ukrainy do Polski przez kolejowe przejście graniczne w Hrubieszowie 220 800 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 165 tys. zł. Kontrabanda była przemycana w wagonach kolejowych pod ładunkiem legalnie przewożonego towaru. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani cudzoziemcy pracowali legalnie w Polsce, dodatkowo zajmując się przemytem wyrobów akcyzowych z Ukrainy do Polski.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymani odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Zatrzymany towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Placówki SG w Hrubieszowie.