Bialska szkoła tańca Kontra podsumowała ubiegły rok

Ten rok to przede wszystkim duży krok do przodu w świecie tańca poprzez debiut na największych Krajowych Mistrzostwach International Dance Organisation.

Prezentacjami grupowymi znaleźli się w ścisłym finale w konkurencji Show Dance przywożąc ze sobą 3 puchary. Łącznie w całym 2021 roku, reprezentując Białą Podlaską wzięli udział w 8 imprezach tanecznych (turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe oraz Mistrzostwa IDO i ZNTS), na których stanęli łącznie aż 121 razy na podium, odbierając co najmniej 10x tyle medali. Ponadto zostali wyróżnieni dwoma nagrodami specjalnymi – jedna dla Grupy Kontra 2 za choreografię „Giełda”, a druga została przyznana solistce Alicji Kijaczko. Oprócz udziału w zewnętrznych zawodach zorganizowali również Turnieje Tańca w Białej Podlaskiej. III edycja Kontrowiska odbyła się w Amfiteatrze, jako widowisko dla mieszkańców miasta, natomiast IV odsłona w ich placówce, na której mogli zaprezentować się wszyscy Tancerze Szkoły.

Fantastyczne wyniki nie są zasługą przypadku, a ciężkiej pracy na salach treningowych ich Tancerzy pod okiem Eweliny Pietraszek instruktorki grup średniozaawansowanych oraz Doroty Kowalczyk instruktorki grup turniejowych oraz małych form, jak i autorki wszystkich choreografii. Oprócz regularnych treningowych do Szkoły Tańca Kontra są zapraszani Mistrzowie Polski, Ukrainy, Europy i świata w swoich kategoriach, pionierzy na skalę kraju, tancerze teatralni i estradowi czy finaliści programów Mam Talent oraz You Can Dance: Patryk Rożniecki, Aneta Bury, Solomiya Buzhenko, Anastazia Lutaj, Natalia Madejczyk, Amelia Koziara, Jakub Chocholski, Jakub Mędrzycki, Karol Mental czy Karolina Lenarcik.

Dorota Kowalczyk nie tylko ściąga najlepszych instruktorów do Białej, ale również regularnie sama się szkoli w całym kraju m.in. na warsztatach High Heels Dance – największej takiej imprezie w Polsce (jest to taniec na szpilkach, który zapoczątkowała w naszym mieście), w pełni autorskich 12-tygodniowych warsztatach The House Of Jazz Aleksandry Maliszewskiej oraz 8-miesięcznej Akademii Rozciągania Anatazji Lutaj, absolutnym top w zakresie stretchingu.

Kontrzacy nie samymi turniejami i warsztatami żyją, a aktywnie biorą udział w życiu społecznym Białej Podlaskiej i okolic. Chętnie występują na pokazach i spektaklach, urozmaicając repertuar imprez. W samym 2021 roku wystąpili m.in. na Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Klub Biegacza Biała Biega, Narodowym Czytaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej czy na Rodzinnym Pikniku w Grabanowie. Natomiast za najważniejszy pokaz wymieniają ten na rzecz Schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej, ponieważ zorganizowany został w szczytnym celu. Spektakl pt. „Odnalezione Szczęście” mógł obejrzeć każdy kto przyniósł ze sobą przysłowiową cegiełkę dla schroniskowych zwierzaków.

W swoich mediach społecznościowych wystosowali również Apel do rodziców, w którym poruszają nasilający się problem u dzieci, których umiejętności motoryczne z roku na rok są coraz słabsze. Choć – jak sami mówią – początkowo obawiali się reakcji społeczeństwa to ich post odbił się szerokim echem i zapowiadają, że to dopiero pierwszy krok, by pomóc szerszej grupie dzieci poprawić swoje zdolności funkcjonalne. W zorganizowanym przez Szkołę Tańca Kontra wydarzeniu na Facebooku „Zadbam o swoje zdrowie w 2022 roku!”, które jest dostępne dla każdego 28 grudnia Dorota Kowalczyk poprowadziła poświąteczny stretching online, a 9 stycznia trener personalny i przygotowania motorycznego Kamil Bitner wskazał ćwiczenia funkcjonalne, które każdy z nas może wykonywać w domu, by zadbać o zdrowie swojego ciała. Nagrania cały czas są dostępne.

 

Źródło: Szkoła Tańca Kontra Autor: Szkoła Tańca Kontra
Fot. Szkoła Tańca Kontra