Przemysław Litwiniuk członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Gratulacje!

To bez wątpienia ważny dzień dla Południowego Podlasia. Profesor Przemysław Litwiniuk został wybrany przez Senat do Rady Polityki Pieniężnej. Były przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego i Sejmiku Województwa Lubelskiego będzie m.in. troszczył się teraz o stabilność naszej waluty i uczestniczył w ustalaniu stóp procentowych. Panu Przewodniczącemu gratulujemy.

Warto odnotować, że pan profesor, składając przysięgę w Senacie zakończył, ją słowami „tak mi dopomóż Bóg”, czego nie zrobił inny z nominowanych Ludwik Kotecki naznaczony przez PO.

Warto wspomnieć, że choć Przemysław Litwiniuk od lat związany jest z Polskim Stronnictwem Ludowym, dla dobra regionu potrafi współpracować ponad partyjnymi podziałami. Tak było między innymi w 2020 roku, kiedy mimo odmiennego stanowiska swojej partii poparł w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę, wiedząc, że ta kandydatura bardziej przysłuży się mieszkańcom Południowego Podlasia.

Swoje gratulacje profesorowi Przemysławowi Litwiniukowi złożył m.in, senator Grzegorz Bierecki, który w Senacie głosował za jego kandydaturą.

– Gratuluję panu profesorowi wyboru , popartemu przez wszystkie kluby w senacie. Z przyjemnością oddałem na niego głos . Znam poglądy pana profesora na politykę pieniężną i wiem, że możemy oczekiwać racjonalnych i powściągliwych decyzji podejmowanych w interesie Polaków – powiedział senator w rozmowie z naszym portalem.