TUCZNA. Minister Przemysław Czarnek i poseł Dariusz Stefaniuk złożyli kwiaty pod pomnikiem ku czci powstańców styczniowych

 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wraz z posłem Dariuszem Stefaniukiem odwiedzili dzisiaj Tuczną, gdzie wraz z wójtem gminy Zygmuntem Litwiniukiem, przedstawicielami policji i straży pożarnej, w  przededniu rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oddali hołd powstańcom, którzy wzięli udział w walce o wolność ojczyzny.

To z tego miejsca w imię wiary i miłości do Ojczyzny szli w zwycięski bój z Moskalami o Kodeń – o czym przypomniał minister Czarnek. Minister mówił też o bohaterstwie naszych rodaków, którzy mimo liczebnej przewagi Rosjan nie bali się chwycić za broń, by walczyć o naszą Ojczyznę, wiarę i tożsamość.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1484519091893321731

Z kolei poseł Dariusz Stefaniuk przypomniał, że Południowe Podlasie było areną krwawych represji rosyjskich wobec miejscowej ludności.

– Polacy ginęli za swoją Ojczyznę i wiarę, czego dowodem jest męczeńska śmierć unitów z pobliskiego Pratulina – zaznaczył Stefaniuk.