Setki porcji narkotyków u 22-latka z Białej. To miały dostać nasze dzieci?

Bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 22-latka z gminy Biała Podlaska. W miejscu jego zamieszkania kryminalni ujawnili znaczne ilości marihuany. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia niemal 500 porcji dealerskich tych narkotyków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykową bialskiej komendy weszli na wytypowaną posesję w gminie Biała Podlaska. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 22-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków.

Na miejscu policjanci potwierdzili wcześniejsze ustalenia. W trakcie prowadzonych czynności zarówno w miejscu zamieszkania mężczyzny jak też w budynku gospodarczym ujawnili susz roślinny oraz papierowe skręty, a także wagę i młynek. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że zabezpieczony susz to marihuana. Ujawniona ilość wystarczyłaby do sporządzenia niemal 500 porcji dealerskich tych narkotyków. 22-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

– W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla