Kierowcy, uważajcie na drogach. Wyjątkowo trudne warunki w naszym regionie

Gołoledź i śliska nawierzchnia utrudnia przemieszczanie się na terenie Południowego Podlasia, ale wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne. Synoptycy ostrzegają, że możliwe są dalsze opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Jak poinformował we wtorek rano rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich Kamil Jakubowski, wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne. Dodał, że z powodu mżawki, opadów deszczu ze śniegiem i niskich temperatur warstwa lodu oraz gołoledź występuje w północnej części Lubelszczyzny, m.in. w rejonie Komarówki Podlaskiej, Lubartowa, Radzynia Podlaskiego, Wisznic.

Na śliską nawierzchnię mogą natrafić kierowcy w północnej oraz zachodniej części regionu, m.in. w okolicach Annopola, Białej Podlaskiej, Dęblina, Janowa Lubelskiego, Kazimierza Dolnego, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Ryk, Terespola. Z kolei zajeżdżona, cienka warstwa śniegu może występować jeszcze na drogach wojewódzkich: nr 849 w okolicach Józefowa, nr 853 w okolicach Aleksandrowa koło Biłgoraja oraz nr 863 w okolicach Obszy.

„Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje ponad 20 sztuk sprzętu do zimowego utrzymania dróg. Prosimy kierowców podróżujących w okolicach tych miejscowości o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze” – zaapelował Jakubowski.