Moje Bezpieczeństwo – czyli dobrze dobrane ubezpieczenie NNW

Choć pandemia koronawirusa nie ustąpiła, to jednak nie zostały nam zamknięte możliwości zimowego wypoczynku. Planujemy ferie, na które wybieramy się całymi rodzinami lub wysyłamy na nie najmłodszych. Najprostszym wyborem, jeżeli chodzi o kierunek, są polskie góry, które przyciągają wielu amatorów białego szaleństwa. Jednak niestety nie zmniejsza się liczba wypadków na stoku. Myśląc więc o wypoczynku w górach, trzeba zadbać o właściwe ubezpieczenie NNW, które przydatne będzie nie tylko podczas ferii zimowych. Taką ofertą jest Ubezpieczenie NNW SALTUS – Moje Bezpieczeństwo.

Trwa zimowa przerwa w nauce i mimo wciąż nieustępującej pandemii chcemy zapewnić sobie choć chwilę odpoczynku i relaksu. Najczęściej wyjeżdżamy w nasze góry z zamiarem spędzenia czasu na ośnieżonych stokach. Jednak warto pamiętać, że o wypadek i jego przykre konsekwencje na zatłoczonych nartostradach jest nietrudno. Zima szczególnie przypomina o tym, jak potrzebne jest posiadanie dobrego ubezpieczenia NNW. Wcale nie trzeba jechać w góry. W tym czasie, gdy panują niskie temperatury, a silne wiatry z zamieciami i oblodzone chodniki utrudniają poruszanie się, bardzo łatwo o wypadek, którego konsekwencje mogą trwale odbić się na naszym zdrowiu. Ubezpieczenie NNW przydatne jest w każdej sytuacji, co szczególnie uwydatnia ta pora roku.

Sceptycy zapytają: „Po co ubezpieczenie NNW, skoro w Polsce mamy zagwarantowaną bezpłatną służbę zdrowia czy pomoc ratownictwa górskiego?”. Sam fakt nieszczęśliwego wypadku, szczególnie podczas uprawiania sportów zimowych, pociąga za sobą nieprzyjemne konsekwencje, np. długą rekonwalescencję złamanej kończyny. To niestety wymaga dodatkowych kosztów. Dzięki ubezpieczeniu NNW można liczyć na wypłatę odszkodowania, które ułatwi powrót do zdrowia. Poza tym może ono stanowić także pomoc finansową dla najbliższych w przypadku najbardziej tragicznego zdarzenia, czyli śmierci. Warto też mieć na uwadze, że dobrze dobrane ubezpieczenie NNW, oprócz odszkodowania za trwałe inwalidztwo czy uszczerbek na zdrowiu, może zawierać wypłatę świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu czy niezdolności do pracy w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

SALTUS Ubezpieczenia oferuje szeroką ochronę na okoliczność następstw nieszczęśliwych wypadków w ramach Ubezpieczenia NNW SALTUS – Moje Bezpieczeństwo. Ta oferta przede wszystkim daje gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku zdarzeń będących konsekwencją nieszczęśliwego wypadku, jak:

  • uszczerbek na zdrowiu, który może być wynikiem np. wybicia zębów, złamania kończyny czy połamania żeber, wstrząśnienia mózgu, złamania nosa, a także szpecącego uszkodzenia twarzy oraz oparzenia II i III stopnia;
  • śmierć ubezpieczonego;
  • śmierć ubezpieczonego w ruchu komunikacyjnym.

Ubezpieczenie NNW SALTUS – Moje Bezpieczeństwo można rozszerzyć o dodatkowe opcje budujące praktyczny pakiet ubezpieczeniowy. Dzięki temu ochrona ubezpieczeniowa zostanie rozszerzona o:

  • pobyt w szpitalu w NNW;
  • całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencji w NNW;
  • NNW w wyniku wyczynowego lub amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka, np. jazdy na nartach, wspinaczki wysokogórskiej czy nurkowania;
  • NNW powstałe w wyniku wykonywania pracy;
  • śmierć w następstwie zawału serca lub udaru mózgu;
  • poważne zachorowanie;
  • odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym, które sprawdza się, gdy np. nieumyślnie wyrządzimy krzywdę osobie trzeciej, np. poprzez zalanie mieszkania sąsiada, stłuczenie mu szyby przez nasze dzieci bawiące się na podwórku czy zanieczyszczenie spowodowane przez zwierzęta domowe. Dzięki tej opcji to ubezpieczyciel pokryje koszty wyrządzonej szkody.

Warto zwrócić uwagę na to, że pełna ochrona Ubezpieczenia NNW SALTUS – Moje Bezpieczeństwo działa już od dnia następnego po zawarciu umowy i opłaceniu składki.

Zastanawiając się więc nad ubezpieczeniem NNW i jego celowością, warto wziąć pod uwagę fakt, że w Polsce żyje ok. 7 mln osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, z czego aż połowa jest wynikiem nieszczęśliwych wypadków.

Wszelkich informacji na temat Ubezpieczenia NNW SALTUS – Moje Bezpieczeństwo można uzyskać w placówkach Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.

Autor: artykuł sponsorowany/SALTUS Ubezpieczenia
Fot. Pixabay