Poszukiwała ich policja i prokuratura. Wpadli przez…. brak maseczki

Wczoraj policjanci bialskiej prewencji zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 26-47 lat. Mężczyźni, którzy okazali się być poszukiwani, wpadli podczas kontroli przestrzegania obostrzeń galerii handlowych na terenie miasta. Obydwaj nie dopełnili bowiem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 10.30 na terenie jednej z bialskich galerii handlowych. Mundurowi, zwrócili uwagę na mężczyznę, który nie miał założonej obowiązkowej maseczki zakrywającej usta i nos. Podczas legitymowania i sprawdzenia jego danych w policyjnych bazach okazało się, że 26–latek jest poszukiwany przez bialska prokuraturę.

Po godzinie 14.00 bialscy patrolowcy kontrolując kolejną placówkę handlową zwrócili uwagę na mężczyznę, który również nie przestrzegał obowiązujących obostrzeń dotyczących walki z Covid-19. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję podczas której ustalili, że 47-letni mieszkaniec miasta także poszukiwany jest przez prokuraturę.

– Mężczyźni zostali zatrzymani. Odpowiedzieli też za popełnione wykroczenie – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla