Wpadli na przekroczeniu prędkości. 42-latek był poszukiwany listem gończym, a 28-latka spieszyła się do fryzjera

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa po raz kolejny pozwoliła na reakcję dotyczącą przekraczania prędkości w gminie Siemień. W ręce drogówki wpadł 42- letni kierowca busa, który jechał za szybko w terenie zabudowanym, a podczas kontroli okazało się, że jest poszukiwany listem gończym. W tym samym miejscu również kary finansowe za nadmierną prędkość ponieśli dwaj inni kierujący. Jeden za jazdę pond 100km/h w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy, zaś trzecia kierująca otrzymała mandat w wysokości 800zł. Każdy z kierujących oprócz kary finansowej wzbogacił swoje konto o dodatkowe punkty karne.

Wczoraj w czasie służby policjantów ruchu drogowego parczewskiej komendy 3 kierujących poniosło surowe konsekwencje swojej brawury i braku rozsądku.

W miejscowości Wólka Siemieńska zgodnie z sygnałami mieszkańców powiatu policjanci po raz kolejny prowadzili weryfikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczącą przekraczania w tym miejscu dozwolonej prędkości. Jak się okazało, długo nie musieli czekać.

Jako pierwszy do kontroli drogowej został zatrzymany 42 – letni kierowca mercedesa sprintera. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 85 km/h czym przekroczył dozwoloną prędkość o 35 km/h. Kierowca busa tłumaczył, że zbiera ludzi z okolicznych miejscowości i wiezie ich do bazy transportowej w Lublinie, skąd dalej będzie podróżował za granicę.

Jednak jego podróż na tym etapie została zakończona przez mundurowych. Okazało się, że 42 – latek z gminy Ostrów Lubelski jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Lubartowie celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 150 dni za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Mężczyzna oprócz mandatu w wysokości 800 złotych i nałożonych 6 punktów karnych został zatrzymany i osadzony w areszcie policyjnym skąd zostanie przekonwojowany do najbliższego zakładu karnego.

Kolejny sprawca wykroczenia dotyczącego przekroczenia dozwolonej prędkości to 43 – latek z powiatu radzyńskiego. Mężczyzna swoim pojazdem marki Renault Kangoo pędził z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Konsekwencją jego zachowania była utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz mandat karny w wysokości 1500 złotych i wzbogacenie konta o 10 punktów karnych. Pozytywnym aspektem zdarzenia był tylko fakt, że kierowca był trzeźwy.

Trzecim kierującym, który również w tym samym miejscu nie stosował się do limitów prędkości była 28 – letnia mieszkanka gminy Milanów. Kierując renaultem jechała z prędkością ponad 80 km/h w terenie zabudowanym. Kobieta swoje roztargnienie tłumaczyła pośpiechem na umówioną wizytę u fryzjera. Niestety skutki jej pośpiechu to mandat karny w wysokości 800zł oraz 6 dodatkowych punktów karnych na koncie. 28 – latka była trzeźwa.

– Apelujemy o stosowanie się do obecnie nowych przepisów dotyczących limitów prędkości z uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg – przypomina starszy sierżant Ewelina Semeniuk.

Źródło: KPP Parczew