Młodociani chuligani ukradli gipsowego Jezuska

Za kradzież przed Sądem Rodzinnym odpowiedzą trzej nastolatkowie z gminy Czemierniki. W miejscowości Bełcząc dokonali kradzieży gipsowej figury z wizerunkiem Jezusa Chrystusa znajdującej się w przydrożnej kapliczce. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę 700 złotych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 stycznia w miejscowości Bełcząc, gmina Czemierniki. Oficer dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany o kradzieży gipsowej figury z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, która znajdowała się w przydrożnej kapliczce. Wartość strat oszacowana została na kwotę 700 złotych.

Na podstawie zebranych informacji radzyńscy kryminalni ustalili, że to trzej nieletni dokonali kradzieży. Z ustaleń mundurowych wynika, że dwaj 14-latkowie i 16-latek wspólnie spożywali alkohol. W trakcie powrotu do domu przechodząc obok przydrożnej kapliczki wpadli na pomysł zabrania ze sobą gipsowej figury Jezusa. Skradzione mienie ukryli za budynkiem gospodarczym jednego z nich okrywając plandeką.

Nieletni przyznali się do kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną figurę. Teraz młodzieńcy za swoje czyny trafią przed oblicze Sądu Rodzinnego – wyjaśnia aspirant Piotr Mucha.