17-latek handlował białą śmiercią

Za posiadanie substancji psychotropowych odpowie 17-latek zatrzymany przez bialskich kryminalnych na terenie miasta. W kieszeni miał mefedron, który wystarczyłaby do sporządzenia około 150 porcji dealerskich tego narkotyku. Młodzieniec usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony weekend bialscy kryminalni uzyskali informację, z której wynikało, że 17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, który przebywa w rejonie centrum miasta może posiadać przy sobie substancję psychotropową. Funkcjonariusze zatrzymali młodzieńca potwierdzając posiadane informacje.

W trakcie prowadzonych czynności, w kieszeni kurtki nastolatka ujawnili woreczek z krystaliczną substancją. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że jest to mefedron. Zabezpieczone środki wystarczyłyby do sporządzenia około 150 porcji dealerskich tego narkotyków. 17-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

– Młodzieniec usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.