Zabrakło im wódki, więc postanowili ją ukraść. Wybierali tylko te drogie

Za szereg kradzieży sklepowych odpowie dwoje 21-latków z Białej Podlaskiej. Łupem „amatorów cudzego mienia” padł markowy alkohol na kwotę ponad 800 złotych. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami oświadczyli, że potrzebowali alkoholu na własny użytek. Usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy ustalili, że dwoje mieszkańców Białej Podlaskiej w wieku 21-lat podejrzewanych jest o szereg kradzieży sklepowych. Do zdarzeń doszło na początku tego miesiąca na terenie bialskich marketów. Sprawcy zainteresowani byli w każdym przypadku jednym asortymentem produktów. „Łupem amatorów cudzego mienia” zawsze padał markowy alkohol. Dzięki współpracy z pracownikami ochrony policjanci potwierdzili posiadane informacje. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 800 złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy podczas kradzieży wykorzystywali drzwi przeznaczone dla klientów wchodzących do sklepu. Obydwoje usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Swoje zachowanie tłumaczyli wypitym alkoholem oraz faktem, że w trakcie „spotkań towarzyskich” skończył się ten który posiadali.

O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – tłumaczy komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla