Miasteczko bialskiego WORD zachwyca uczniów

Kolejni uczniowie z całego naszego regionu uczą się bezpiecznego zachowania na drodze w naszym miasteczku ruchu drogowego w bialskim WORD. Coraz więcej szkół zauważa jak świetną inwestycją był pomysł dyrektora Igora Dzikiewicza.

– Na naszym miasteczku ruchu drogowego gościliśmy dzisiaj uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Witorożu. Wszyscy uczniowie oprócz nauki wszelkich znaków na miasteczku mieli możliwość skorzystania także z symulatora dachowania oraz otrzymali od Dyrektora WORD Igor Dzikiewicz elementy odblaskowe.  Nie zabrakło także ogniska w strefie rekreacyjnej – czytamy na Facebooku bialskiego WORD.

Dyrekcja WORD, z uwagi na bardzo duże zainteresowanie szkół, zachęca wszystkie szkoły do dokonywania wcześniejszych rezerwacji przez internet. Ośrodek odwiedziło, lub odwiedzi w najbliższym czasie już kilkadziesiąt placówek.

Można to zrobić na stronie ośrodka.

Przypomnijmy, że miasteczko zostało oddane do użytku w październiku 2021 roku.  Koszt całej inwestycji wyniósł 1 mln zł i w całości został pokryty ze środków własnych bialskiego WORD. Honorowym patronem przedsięwzięcia jest senator Grzegorz Bierecki.

Dwa lata temu bialski WORD zakupił dwa nowoczesne symulatory: dachowania oraz zderzeń. Urządzenia pomagają wczuć się w sytuację kierowcy lub pasażera w ekstremalnej sytuacji a przy tym uświadamiają, jak bardzo istotne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą. Miasteczko ruchu drogowego to kolejny etap poszerzania oferty edukacyjnej ośrodka.

Obiekt powstał w bardzo ważnym momencie zmiany przepisów, dotyczących zachowania na przejściu dla pieszych i jazdy elektrycznymi hulajnogami. W błyskawicznym tempie zmienia się także miejska infrastruktura pod kątem ścieżek rowerowych. Do nowych rozwiązań muszą przyzwyczaić się kierowcy samochodów ale wiele obowiązków spoczywa również na samych rowerzystach.