Fidesz wygrywa na Węgrzech. Parlamentarzyści z Południowego Podlasia czuwają nad prawidłowym przebiegiem liczenia głosów

Według ostatnich, opublikowanych już po zamknięciu lokali, wybory na Węgrzech wygrał Fidesz. Partia Viktora Orbana nie będzie miała jednak większości konstytucyjnej. Nad prawidłowością przebiegu głosowania i liczenia głosów czuwają w ramach misji OBWE senator Grzegorz Bierecki i poseł Dariusz Stefaniuk.

Polscy parlamentarzyści pracowali dzisiaj m.in. w lokalu wyborczym przy ul. Vaci 43 w Budapeszcie. Senator Grzegorz Bierecki jest szefem grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Zgromadzeniu Parlamentarnym OBWE. Na Węgrzech towarzyszą mu inni politycy PiS, m.in. posłowie Barbara Bartuś i Dariusz Stefaniuk.

Przypomnijmy, że Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, zrzeszająca 57 państw, jest najliczniejszą organizacją regionalną na świecie. Jednym z jej działań jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wyborów.

Według sondaży opublikowanych tuż po zakończeniu głosowania Fidesz Viktora Orbana może liczyć na 121 miejsc w węgierskim parlamencie. Tamtejsza opozycja, zgrupowana a „tęczowej” – bo sięgającej od postkomunistów do skrajnej prawicy – koalicji ma mieć 77 mandatów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nasi parlamentarzyści obserwują wybory na Węgrzech. Faworytem partia Orbana

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info