Odwiedzał znajomą, a podczas wizyty okradał jej syna

Policjanci z terespolskiego komisariatu ustalili sprawcę kradzieży pieniędzy. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 42-latek z Terespola. Mężczyzna podejrzany jest o to, że odwiedzając dom swojej znajomej kradł gotówkę mieszkającemu tam 18-latkowi. Łupem sprawcy padło niemal 2,5 tysiąca złotych. Policjanci zatrzymali mężczyznę, odzyskali też skradzione pieniądze.

Kryminalni z Komisariatu Policji w w Terespolu realizując czynności służbowe ustalili, że mieszkaniec miasta podejrzewany jest o kradzież gotówki na szkodę 18-latka. Do szeregu kradzieży doszło od początku lutego tego roku, a łupem sprawcy padło niemal 2,5 tysiąca złotych. Zdarzenie nie było zgłoszone organom ścigania. Funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że „amator cudzego mienia” w trakcie wizyt wykorzystywał jego nieuwagę „podbierając” oszczędności z pokoju nastolatka.

– W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o udział w zdarzeniu 42-latka, odzyskali też całość skradzionej gotówki. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Teraz o dalszym losie amatora cudzego mienia zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla