Wybił dwadzieścia szyb, bo rozpierała go energia?

Policjanci terespolskiego komisariatu ustalili sprawcę wybicia szyb w nieużytkowanym budynku kolei państwowych. 37-latek odpowie również za kradzież, a także zniszczenie jednego z przystanków kolejowych. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 4,5 tysiąca złotych. Mężczyzna za swe czyny odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Pod koniec lutego br. policjanci komisariatu w Terespolu otrzymali zgłoszenie dotyczące wybicia ponad 20 szyb w nieużytkowanym budynku, na terenie gminy Terespol, należącym do kolei państwowych. Wartość strat oszacowana została wówczas na kwotę 3 tysięcy złotych.

Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego u udział w tym zdarzeniu. Okazało się, że jest to 37-letni mieszkaniec gminy Zalesie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Podejrzany jest również o kradzież projektora z budynku, w którym doszło do wcześniejszego uszkodzenia, a także o wybicie szyb w gablocie rozkładu jazdy na jednym z przystanków kolejowych. Do tych zdarzeń doszło w okresie od grudnia ubiegłego roku do stycznia br. i nie były jeszcze zgłoszone funkcjonariuszom. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 4,5 tysiąca złotych.

– 37-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.