Jeden ukradł kartę bankomatową, drugi płacił nią za alkohol

Za kradzież oraz włamanie na konto bankowe znajomego odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 44-56 lat. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-latek podejrzany jest o kradzież karty bankomatowej należącej do znajomego, drugi z mężczyzn o dokonanie nią kilkunastu transakcji. W większości przypadków sprawca kupował przy jej użyciu alkohol. O dalszym losie „amatorów cudzego mienia” zadecyduje sąd.

Kryminalni z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim realizując czynności służbowe ustalili, że 56-letni mieszkaniec miasta podejrzewany jest o włamanie na konto bankowe swojego znajomego. Sprawca kilkunastokrotnie płacił skradzioną wcześniej kartą bankomatową w okolicznych sklepach. W większości przypadków kupując tam alkohol.

W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym potwierdzili posiadane informacje. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do kradzieży karty doszło na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku, podczas wspólnego spożywania alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że o kradziez karty podejrzewany jest drugi z mężczyzn będących na „wspólnym spotkaniu towarzyskim”, 44-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego.

– Obydwaj amatorzy cudzego mienia zostali zatrzymani do wyjaśnienia oraz usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamanie na konto bankowe kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Źródło: KMP Biała Podlaska