Opóźnili inwestycję o pół roku, bo… w grudniu była zima. Kolejna wpadka ekipy Litwiniuka

Branie łapówek i ustawianie przetargów idzie tu – zdaniem CBA i prokuratury – doskonale. Gorzej z pracą na rzecz mieszkańców. Kolejna drogowa inwestycja w Białej Podlaskiej jest skandalicznie wręcz opóźniona. Ulica Zielona miała być gotowa na koniec 2021 roku. Prace wciąż trwają a urzędnicy bezradnie rozkładają ręce, zwalając winę na zimę. No tak, zima w grudniu to przecież coś zupełnie wyjątkowego…

O kolejnej wpadce administracji Michała Litwiniuka z Platformy Obywatelskiej informuje „Słowo Podlasia”. Przetarg na ul. Zieloną został rozstrzygnięty w połowie września. Wykonawca miał 3 miesiące na wykonanie prac. Coś, co miało być gotowe w grudniu będzie jednak zrobione, jeśli dobrze pójdzie, dopiero na koniec maja.i

Inwestycja polega m.in. na wykonaniu ścieżki rowerowej i chodników. Koszt: 1,5 miliona złotych. Mijały tygodnie i miesiące, a na placu budowy niewiele się działo. Robót wciąż nie ukończono. Dlaczego? Okazało się, że winna jest… zima.

– Wydłużenie realizacji inwestycji wiązane było ze zmianami w dokumentacji projektowej oraz z przerwą w prowadzeniu prac zimą – mówi cytowana przez „Słowo Podlasia” Renata Tychmanowicz, naczelnik wydziału dróg w bialskim magistracie.

Inwestycje drogowe w Białej Podlaskiej nie mają dobrej passy. Ostatnio kojarzą się przede wszystkim z aferą przetargową, wykrytą przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Przypomnijmy, że kilka dni temu prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko bialskim urzędnikom i przedsiębiorcom. Zdaniem śledczych ustawiali oni przetargi na prace drogowe prowadzone na terenie miasta. Niezwykle mocnymi dowodami w sprawie są nagrania z podsłuchów, założonych przez służby bohaterom afery.

Najpoważniejsze zarzuty obciążają Władysława S., inspektora do spraw inwestycji drogowych urzędu miasta w Białej Podlaskiej. Odpowie on za przyjęcie łapówki a także niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień poprzez ujawnienie tajemnicy służbowej. Na ławie oskarżonych zasiądzie też dwóch urzędników gminy Biała Podlaska Adam O. i Grzegorz G. a także znani przedsiębiorcy Wiesław H. i Bogdan S.

CZYTAJ WIĘCEJ: Korupcja w bialskim magistracie! Urzędnicy i biznesmeni zasiądą na ławie oskarżonych

 

 

 

Źródło: Słowo Podlasia Autor: red.
Fot. FB