Wulgarne groźby pod adresem senatora Grzegorza Biereckiego. Sprawa trafi do prokuratury

Seksualne groźby pod adresem rodziny senatora Grzegorza Biereckiego, zapowiedź brutalnego mordu na nim i jego bliskich oraz życzenia bólu, przed mającą nastąpić egzekucją – to tylko niektóre z pozycji jakie znalazły się w mailu, który trafił  na senacką skrzynkę naszego parlamentarzysty. Autor, podpisujący się jako „pro-polska”, katolicka bojówka „Lolifox”, atakuje Biereckiego, za jego wsparcie dla Ukrainy.

„Je***a zdradziecka k**wo anty-polska lepiej zakończ swoją działalność w trybie natychmiastowym. Pomagasz UPA, za to k***wa zginiesz. Zamorduje cię
i zatłuke szklaną butelką, tak by nikt nie poznał twojej zdradzieckiejmordy. Nagram jak będe brutalnie torturował ni gwałcił (…) Masz 72 godziny. Albo będzie na tobie powtórka z Wołynia i
zrobie w swoim redakcyinym studio transmisyje na żywo jak morduye i gwałce twoją rodzine, [pisownia oryginalna przyp. red.] – to tylko niektóre fragmenty korespondencji, której w całości cytować nie będziemy.

– O sprawie poinformowaliśmy już prokuraturę, choć po formie wypowiedzi widać, w jakim kraju było to pisane. Niech zajmą się tym kompetentne służby. Ze swojej strony mogę jedynie zapewnić, że senator Grzegorz Bierecki dalej będzie angażował się w pomoc Ukrainie – mówi w rozmowie z naszą redakcją  dyrektor biura senatora Grzegorza Biereckiego Kamil Paszkowski.

Jak udało nam się ustalić, wiadomości o podobnej treści mieli dostać też inni politycy aktywnie wspierający Ukrainę i Ukraińców broniących się przed rosyjską agresją. Wśród nich są m.in. poseł Robert Telus z PiS oraz posłanka Marta Wcisło z niedalekiego Chełma.