Kolejna pijana nastolatka za kółkiem. Na łuku drogi uderzyła w bramę posesji

Wczoraj przed godziną 22.00 w miejscowości Jelnica, kierująca volkswagenem 19-latka na łuku drogi straciła panowanie nad samochodem. Zjechała na przeciwległy pas ruchu, następnie uderzyła w bramę wjazdową posesji. W chwili zdarzenia miała w organizmie 0,8 promila alkoholu. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała jedna z pasażerek. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nastolatka musi liczyć się również z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 22.00 w miejscowości Jelnica. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem 19-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski na łuku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu. Po tym uderzyła w bramę wjazdową jednej z okolicznych posesji.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie potwierdziło, że nastolatka była nietrzeźwa. Urządzenie wykazało 0,8 promila alkoholu w jej organizmie. Razem z kobietą podróżowały dwie pasażerki. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała jedna z przewożonych kobiet. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– W przypadku kierowców „na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.