Kolejna świetna akcja bialskiego WORD. Nasze dzieciaki mogą być najlepsze w Polsce

Zawieszony przez pandemie COVID 19 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych został w tym roku reaktywowany.
Eliminacje dla powiatu bialskiego odbyły się 28 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach.

Do zawodów przystąpiło łącznie 9. grup. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, a następnie rywalizacja przeniosła się na tor przeszkód. Uczniowie rywalizowali także w konkurencji z udzielania pomocy przedmedycznej.

W grupie 1 wygrali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego z Rogoźnicy. W drugiej grupie wiekowej zwyciężyli uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Czesława Tańskiego z Janowa Podlaskiego.

Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Dyrektora WORD Igora Dzikiewicza, Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, Automobilklub Bialskopodlaski oraz Senatora RP Grzegorza Biereckiego.

Przy okazji przypominamy także, iż w tym roku Eliminacje Wojewódzkie odbędą się 21.05.2022r. na miasteczku ruchu drogowego w WORD Biała Podlaska o godzinie 10:00

Za współpracę bardzo dziękujemy:
▶Gmina Łomazy
▶Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
▶Automobilklub Bialskopodlaski
▶Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Białej Podlaskiej
▶Akademia Bialska
▶Senator RP Grzegorz Bierecki

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze.