Akademia Bialska rekrutuje w Radzyniu. Po studiach czeka dobra praca!

Radzyńska filia Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II prowadzi rekrutację na dwa kierunki studiów: Pielęgniarstwo oraz Ratownicywo Medyczne. Na przyszłych absolwentów z otwartymi rękami czekają szefowie szpitali i pogotowia w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Międzyrzecu, Lubartowie czy Łukowie. 

Utworzenie filii Akademii Bialskiej w Radzyniu Podlaskim było możliwe dzięki staraniom władz uczelni oraz zaangażowaniu starosty radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, wspieranego bardzo mocno przez senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka.

– Uczelnia nasza staje się ośrodkiem o poważnym znaczeniu regionalnym, wychodzimy poza Białą Podlaską do okolicznych miejscowości, do Radzynia to ogromny impuls do rozwoju za co pragnę podziękować władzom uczelni i panu ministrowi – mówił podczas styczniowego spotkania z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem senator Grzegorz Bierecki.

Uruchomienie nowych kierunków studiów było możliwe dzięki wsparciu rządu. Tylko w styczniu resort edukacji przekazał ponad 1,3 mln złotych na inwestycje w rozwój radzyńskiej filii. Dzięki temu można dziś prowadzić rekrutację a niebawem przygotowywać pierwszych studentów z Radzynia do pracy albo kariery naukowej.

Jak informuje uczelnia, zgłoszenia przyjmowane są od osób posiadających wykształcenie średnie (matura). Rekrutacja opierać się będzie na wynikach matur, nie są przewidziane dodatkowe egzaminy. Oferta skierowana jest zarówno do tegorocznych, jak i wcześniejszych maturzystów. Studiować mogą także osoby pracujące, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Na obu kierunkach prowadzone będą licencjackie studia dzienne. Nauka oczywiście jest bezpłatna. Co więcej – studenci będą mogli uzyskać stypendia socjalne oraz naukowe. Większość zajęć będzie miała charakter praktyczny i będzie realizowana na różnych oddziałach szpitali, także szpitala radzyńskiego.

– Zajęcia o charakterze teoretycznym będą się odbywać w komfortowych warunkach: w specjalnie przystosowanych i bogato wyposażonych salach, wydzielonych w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Sikorskiego. Godziny zajęć będą w miarę możliwości przystosowywane do możliwości i potrzeb studentów – informuje Grażyna Dzida, dyrektor ZSP.

Jak zapewnia starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski absolwenci radzyńskiej filii Akademii Bialskiej będą mieli zapewnione zatrudnienie i godne wynagrodzenie. Na pielęgniarki, pielęgniarzy i ratowników medycznych czekają niecierpliwie szpitale w Radzyniu, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu, Łukowie czy Lubartowie.

Jak zgłosić się na studia? Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 83 344 99 30, e-mail: [email protected]

 

 

Źródło: radzyn-podl.pl Autor: red.