Ruszył sezon letnich podróży. Jak wybrać odpowiednie assistance komunikacyjne?

Jeśli oczami wyobraźni już widzisz zbliżający się urlop, szeroką autostradę i blask zachodzącego słońca, to nie pozostaje nic innego, jak tylko spakować walizki. Jednak zanim wyruszysz w długo oczekiwaną podróż, warto pomyśleć o ubezpieczeniu assistance komunikacyjnym, żeby nic nie popsuło wyjazdu.

Planując wakacje, letni urlop albo choćby weekendowy wypad za miasto, zazwyczaj wyobrażamy sobie idealnie spędzony czas w gronie rodziny czy przyjaciół. Ostatnie miesiące sprawiły, że jeszcze mocniej zatęskniliśmy za możliwością wyjazdu z domu, choćby na krótkie „wakacje”. W drodze jednak mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje, nawet jeśli mamy zadbany i przygotowany do jazdy samochód. Ubezpieczenie komunikacyjne assistance pozwoli „suchą stopą” wyjść z trudnej sytuacji i bez problemu dotrzeć nad ulubione jezioro czy morze. Jak to działa?

WYBIERZ WARIANT DLA SIEBIE

Assistance komunikacyjne, jak niemal każde ubezpieczenie, oferowane jest w kilku wariantach: od tych bardziej podstawowych, aż po rozbudowany pakiet ochrony. W opcji podstawowej znajdziemy m.in. możliwość usprawnienia pojazdu na miejscu zdarzenia czy pomoc techniczną, holowanie do najbliższego warsztatu, a także samochód zastępczy. W wariantach bardziej rozbudowanych otrzymamy wszechstronną pomoc w trakcie podróży, obejmującą np. holowanie na terenie Polski bez limitu kilometrów. Ubezpieczenie komunikacyjne gwarantuje Tobie i Twoim bliskim komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Przed podjęciem decyzji o wyborze assistance zwróć uwagę na to, czy ochroną obejmuje ono szkody i sytuacje powstałe na terenie Polski, czy również Europy. Dzięki temu możesz dopasować wariant do swoich potrzeb.

KOMPLEKSOWA POMOC

Jeśli wyjeżdżasz za granicę i zastanawiasz się, jak poradzisz sobie, jeśli wydarzy się nieszczęśliwy wypadek albo awaria, zwróć uwagę na bardziej rozbudowane oferty ubezpieczeń komunikacyjnych assistance. Znajdziesz w nich na przykład pomoc tłumacza przez telefon, która z pewnością będzie wielkim ułatwieniem w przypadku konieczności kontaktu z miejscowym serwisem samochodowym. Z kolei w razie wypadku obejmie ona hospitalizację, powrót pasażerów i przewóz medyczny.

OPIEKA NAD PUPILEM

Jeśli nie wyobrażasz sobie wakacyjnego wyjazdu bez swojego czworonożnego przyjaciela, zwróć uwagę na to, czy dany pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego assistance zawiera również wsparcie dla zwierząt. W dostępnych opcjach możemy znaleźć na przykład przewóz czworonoga do lecznicy lub kliniki weterynaryjnej. Pamiętaj również, że assistance ułatwi poradzenie sobie ze skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, jednak kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa jest prawidłowe zabezpieczenie przewożonego zwierzaka – odpowiedni transporter albo właściwie założone szelki również zapewnią znaczną dozę spokoju i pozwolą cieszyć się upragnionym urlopem.

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych, których dystrybutorem jest Asekuracja sp. z o.o., dostępna jest w placówkach Stefczyk Finanse.

 

Autor: artykuł sponsorowany/SALTUS Ubezpieczenia
Fot. Pixabay