Muzeum Rolnictwa w Bedlnie już działa! „Trzeba pielęgnować piękne tradycje regionu”

– Trzeba pielęgnować piękne tradycje rolnicze naszego regionu. Trzeba czerpać z nich wiedzę, uczyć się przywiązania do ziemi. Ziemia i rolnicy to żywność. Bezpieczeństwo żywnościowe Polski to zaś sprawa zupełnie kluczowa. Przekonuje nas o tym światowy kryzys żywnościowy, z jakim mamy i będziemy mieli do czynienia w związku z wojną na Ukrainie. Polska jest bezpieczna dzięki swoim rolnikom, dzięki ich pracy i przywiązaniu do wartości – mówił senator Grzegorz Bierecki podczas uroczej inauguracji Muzeum Rolnictwa w Bedlnie koło Radzynia Podlaskiego. 

Pomysłodawcą uruchomienia muzeum był wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, któremu tej ważnej dla Południowego Podlasia inicjatywy gratulował senator Grzegorz Bierecki.

– Od wielu lat zbieram narzędzia i sprzęt rolniczy, chciałbym zatrzymać dawny świat i jego tradycje – mówił wójt Wiesław Mazurek. Wieloletni włodarz gminy przekazał zebrane eksponaty, wśród których jest np. drewniany siewnik, do nowoutworzonego muzeum. Mieści się ono w hali o powierzchni około 300 metrów kwadratowych.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej. Następnie dokonano poświęcenia obiektu, zebrani wysłuchali okolicznościowych mów. Inauguracja była połączona z Regionalną Wystawą Koni.

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. red.